دوره در سطح دکتری حرفه ای مدیریت عالی بانک (DBM)

شرایط پذیرش دانشجو 

در سال تحصیلی 1404-1403

 دریافت فایل شرایط پذیرش دانشجو

1- شرایط پذیرش

دارا بودن حداقل 3 سال سابقه کار در حوزه‌های مرتبط بانکی، پولی، مالی و اقتصادی،

ارائه معرفی نامه یا گواهی سابقه کار از سازمان محل خدمت،

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران.

* دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که تا پایان شهریور سال پذیرش، فارغ التحصیل شوند، می توانند در فرایند پذیرش دوره شرکت نمایند.

شیوه های پذیرش دانشجو در دوره:

دوره در سطح دکتری حرفه ای مدیریت عالی بانک (DBM) با دو شیوه عمومی و اختصاصی قابل برگزاری است که در ادامه هر شیوه تشریح می گردد:

شیوه عمومی:

الف: معرفی دانشجو از طرف سازمان محل خدمت

در این شیوه، داوطلب از طرف سازمان محل خدمت معرفی شده و دوره با حضور متقاضیان معرفی شده از سایر سازمان ها و نهادهای فعال در حوزه های بانکی، پولی، مالی و اقتصادی برگزار می شود و شرکت کنندگان در دوره تابع شرایط و ضوابط مؤسسه در برگزاری دوره خواهند بود. عملکرد آموزشی شرکت کنندگان در دوره به اطلاع سازمان محل خدمت داوطلب خواهد رسید و هزینه های مربوط نیز از طریق سازمان محل خدمت اخذ خواهد شد.

متقاضیان این شیوه می بایست به بخش آموزش سازمان محل خدمت مراجعه نموده و فرایند ثبت نام خود را پیگیری نمایند. هزینه شرکت در فرآیند پذیرش در سامانه ثبت نام و اعلام نتایج موسسه از داوطلب اخذ خواهد شد. شایان ذکر است سازمان متقاضی حداکثر تا پایان روز دوشنبه اول مرداد ماه 1403 می بایست فهرست اسامی داوطلبان مدنظر را به مؤسسه اعلام نماید.

ب: شرکت در دوره با هزینه شخصی

در این شیوه داوطلبان حایز شرکت در دوره می توانند به صورت انفرادی و با هزینه های شخصی در دوره شرکت نمایند.

این دسته از داوطلبان، می بایست با مراجعه به سامانه ثبت نام و اعلام نتایج موسسه و در صورت دارا بودن شرایط شرکت در دوره نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نظر اقدام نمایند.

 شیوه اختصاصی:

در این شیوه کلیه داوطلبان دوره از بانک/ مؤسسه/سازمان متقاضی بوده و نظرات آن بانک/ مؤسسه/سازمان، برای برگزاری دوره لحاظ می شود.

در برگزاری دوره اختصاصی، بانک/ مؤسسه/ سازمان متقاضی برگزاری دوره به این شیوه می بایست فهرست اسامی مدنظر را

حداکثر تا پایان روز دوشنبه اول مرداد ماه 1403 

به مؤسسه اعلام نماید.

شایان ذکر است حداقل تعداد داوطلب برای برگزاری دوره 12 نفر بوده و دوره بر اساس قرارداد/تفاهم نامه مشترک بین سازمان متقاضی و مؤسسه برگزار خواهد شد.

فرایند پذیرش دانشجو در دوره:

پذیرش دانشجو براساس نتایج آزمون الکترونیکی و مصاحبه علمی و تخصصی و بررسی سوابق علمی، تحصیلی و حرفه ای به شرح ذیل انجام می شود:

آزمون الکترونیکی:

پس از تایید اولیه داوطلبان مجاز به شرکت در مصاحبه، روز و ساعت انجام مصاحبه اطلاع رسانی خواهد شد. پیش از حضور در جلسه مصاحبه، داوطلب می بایست در آزمون الکترونیکی که در محل مؤسسه برگزار خواهد شد شرکت نماید.

آزمون الکترونیکی شامل موارد زیر است:

1- ریاضی و آمار (در سطح کارشناسی)،

2- زبان تخصصی،

3- اطلاعات عمومی بانکی.

انجام مصاحبه علمی و تخصصی و بررسی سوابق علمی، تحصیلی و حرفه ای:

داوطلبان بر اساس برنامه زمانی تعیین شده و پس از شرکت در آزمون الکترونیکی، در جلسه حضوری مصاحبه علمی و تخصصی شرکت نموده و  در زمینه­ های بانکداری، اقتصاد، حسابداری، اصول مدیریت، مورد ارزیابی اعضای کمیته مصاحبه قرار می­ گیرند. همچنین سوابق علمی، تحصیلی و حرفه ای داوطلب نیز در این جلسه بررسی و ارزیابی می­ شود.

پذیرش نهایی دانشجو:

امتیاز و رتبه نهایی داوطلب براساس بررسی سوابق علمی، تحصیلی و حرفه­ ای، آزمون الکترونیکی، مصاحبه علمی و تخصصی تعیین می شود. با توجه به ظرفیت تعیین شده توسط شورای آموزشی و پژوهشی، رتبه­ های برتر به عنوان پذیرفته­ شدگان نهایی تعیین می­ شوند.

توجه: 30 درصد از نمره کل به آزمون الکترونیکی و 70 درصد از نمره کل به مصاحبه علمی و تخصصی و بررسی سوابق علمی، تحصیلی و حرفه ای داوطلب اختصاص دارد.

شیوه برگزاری دوره:

پذیرش دانشجو در این دوره به صورت حضوری و فقط در واحد تهران خواهد بود.

گواهی‌نامه دوره:

به دانش‌آموختگان، گواهی‌نامه دوره در سطح دکتری حرفه ای مدیریت عالی بانک (DBM) اعطا خواهد شد.

هزینه ثبت نام:

هزینه ثبت نام در فرایند پذیرش معادل 500 هزار تومان است. شایان ذکر است هزینه ثبت نام به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.

علاقه مندان شرکت در این دوره می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام، دعوت به مصاحبه و ساير موارد مربوط به سامانه آزمون از طریق دکمه ثبت نام زیر مراجعه نمایند.

ثبت نام اينترنتی:

ثبت نام اينترنتی تا تاریخ اول مرداد ماه 1403

شماره های تماس: 29959260، 29959261