فرم پیش ثبت نام دوره محصول‌ سازی در بانکداری بدون‌ ربا


 معرفی دوره:

یکی از مشکلات بانکداری بدون‌ربای ایران، بهره‌گیری محدود از ابزارهای نوین بازار پول برای ارتقای نظام تأمین مالی کشور است. این موضوع باعث برآورده نشدن برخی از نیازهای متعارف بازار کسب و کار، افزایش هزینه مبادله در اقتصاد کشور، کمرنگ شدن رسالت اقتصاد مالی در حمایت از اقتصاد حقیقی و مهم‌تر از همه، افزایش معاملات صوری در نظام بانکی کشور می‌شود. علیرغم توسعه ابزارهای مالی در نظام مالیه اسلامی در دهه اخیر، به دلیل مشکلات بازار پول و ارز و ایفای رسالت بخش کلان بانک مرکزی، به موضوع توسعه ابزارهای مالی نوین در بانکداری بدون‌ربا کمتر توجه شده است. یکی از  مشکلات اساسی در این عرصه بهره‌برداری محدود از ظرفیت‌های عقود اسلامی است. بانک‌ها به‌دلیل ضوابط و مقررات اعتباری ابلاغ شده از ظرفیت و ویژگی‌های کامل عقود اسلامی در بخش تجهیز و تخصیص منابع استفاده حداکثری نمی‌کنند و این امر باعث برآورده نشدن نیازهای بازار و اقتصاد کشور شده و عملیات صوری را در بازار گسترش داده است. به‌نظر می‌رسد مشکلات اقتصاد کلان کشور به‌ویژه در دهه اخیر باعث صرف انرژی زیاد بانک مرکزی در آن عرصه شده و فرصت کمتری در پرداختن به‌توسعه ابزارهای نوین و استفاده از ظرفیت‌های عقود و بهبود رویه‌های امور بانکی داشته است. بنابراین کل نظام بانکی کشور با تولیت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می‌تواند با فراهم آوردن بسترهای خلاقیت و نوآوری بیشتر نهادهای ذیربط نظام‌ بانکی، انجام کارهای کارشناسی نظریه پردازی، الگوسازی و عملیاتی و... باعث توسعه ابزارهای نوین شود. این دوره که به‌شیوه یادگیری از طریق بحث گروهی (Discussion Learning) انجام می‌شود، به‌دنبال حرکت به‌سمت توسعه ابزارها در نظام بانکی کشور است تا به ‌اقتصاد حقیقی کمک نماید.

اهداف دوره:

 مبانی محصول‌سازی در بانکداری بدون‌ربا

 هم اندیشی در ظرفیت‌ها و ویژگی‌های عقود کاربردی در تجهیز منابع

 هم اندیشی در ظرفیت‌ها و ویژگی‌های عقود کاربردی در تخصیص منابع

 ارایه پیشنهاد برای محصول سازی در بخش‌های مختلف

 ارایه محصول از طرف کارگروه کلاسی و دفاع از آن

مخاطبان دوره:

کارکنان واحد تحقیق و توسعه ، کارکنان واحد بازاریابی و امور مشتریان

پیشنیاز دوره: بانکداری داخلی

مدت دوره: 40 ساعت


بانک ها، موسسات اعتباری و سایر سازمان ها و شرکت های ذیربط می توانند به صورت سفارشی دوره های آموزشی موردنظر برای کارکنان خود را از طریق تکمیل فرم پیش ثبت نام اشخاص حقوقی اعلام نمایند.

پس از تکمیل و ارسال فرم پیش ثبت نام، کارشناس آموزش حرفه ای موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در اسرع وقت با نماینده یا رابط آموزشی معرفی شده، برای انجام هماهنگی های لازم و برنامه ریزی برای برگزاری دوره تماس خواهد گرفت.

پس از به حد نصاب رسیدن دوره اسامی باید به صورت مکتوب به مدیریت آموزش حرفه ای اعلام گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات و راهنمایی بیشتر با کارشناسان دوره های آموزش حرفه ای موسسه با شماره های 27892457 و 27892458 و 27892446 تماس حاصل فرمایید.

 

 فرم پیش ثبت نام :